29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Dworze Mazowieckim za nami!

W piękny, słoneczny, zimowy dzień 31 stycznia 2021 r. odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach w całym kraju, a także w wielu miejscach na świecie odbywały się zbiórki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Nie inaczej było w Nowym Dworze Mazowieckim. Pomimo pandemii na ulice miasta wyszło ponad 80 wolontariuszy, aby aktywnie kwestować na cel 29. Finału.

Pełni pozytywnej energii młodzi ludzie oblegali okolice sklepów, kościołów i spacerowali po głównych ulicach miasta,aby zebrać jak najwięcej datków. Jak zawsze nie zabrakło chętnych by wspomóc inicjatywę, mimo mrozu i pandemii wolontariusze nie narzekali na brak zainteresowania.

Dzięki ofiarności mieszkańców oraz ciężkiej pracy naszych wolontariuszy z kwesty ulicznej i puszek stacjonarnych udało się zebrać 66 286,41 zł, natomiast łącznie, (wliczając eSkarbonkę i aukcje Allegro) według wstępnych szacunków zebraliśmy 78 735,10 zł. Dokładną zebraną kwotę przekaże Fundacja WOŚP po zakończeniu rozliczenia.

Bardzo piękną i ciekawą inicjatywą wykazały się Foczki i Morsy Nowodworskie organizując morsowanie na rzecz WOŚP. W Trzcianach o godz. 12:00 grupa odważnych morsów po obowiązkowej rozgrzewce zanurzyła się w lodowatej wodzie a wszystko to w szczytnym celu. Humory dopisywały, a puszka „wośpowa” wypełniła się po brzegi.

Tradycyjnie siedzibą sztabu był Nowodworski Ośrodek Kultury. Co roku właśnie tutaj dobywały się imprezy towarzyszące zbiórce: koncerty, występy młodzieży, licytacje, warsztaty, a dzień kończyło tradycyjne „Światełko do nieba”. Niestety pandemia pokrzyżowała plany i musieliśmy zrezygnować z takich działań.Mamy nadzieję, że podczas przyszłego Finału wszystko wróci do normy, spotkamy się i będziemy wspólnie się cieszyć z radości pomagania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.

Dziękujemy pracownikom Banku Spółdzielczego w Nowym Dworze Mazowieckim, pracownikom Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim no i oczywiście pracownikom Nowodworskiego Ośrodka Kultury za coroczne wspólne zliczanie kwesty do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy naszym niezastąpionym wolontariuszom i koordynatorom szkolnym. Dziękujemy funkcjonariuszom Policji i Straży Miejskiej, którzy czuwali nad bezpieczeństwem kwesty. Dziękujemy Pizzerii Hit, Piekarni Cukierni Kołacz, Cukierni Duet, Kawiarni Szarow, Pizzerii Di Cantina, Cukierni Słodki Zakątek i sklepowi spożywczemu Zegoccy za poczęstunek dla wolontariuszy i komisji liczącej. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali przedmioty na licytację: Zaplątanej Annie, Bandzie Łysego, Fundacji “NIKT NIE ZOSTAJE”, Lokalnemu Ośrodkowi Sportowemu „LOS” Nowy Dwór Mazowiecki, a także anonimowym darczyńcom. Dziękujemy również wszystkim, którzy mieli w swoich lokalach Sztabowe Puszki Stacjonarne. Dziękujemy Foczkom i Morsom Nowodworskim za zorganizowanie wspaniałego wydarzenia na rzecz WOŚP.

W tym roku było mnóstwo możliwości wsparcia zbiórki przede wszystkim online, dlatego wiemy, że zebrana przez sztab kwota jest tylko wycinkiem tego co ofiarowali nasi mieszkańcy na rzecz WOŚP. Z takiej kwoty się rozliczamy, ale wiemy że wiele osób np. wystawiało swoje przedmioty indywidualnie (nie poprzez sztab) na aukcje Allegro, brali udział w licytacjach, wpłacali datki na ogólne zbiórki. Dziękujemy!

Najgorętszy dzień tej zimy rozpalił i otworzył nasze serca!

Gramy z radością!

Sztab WOŚP w Nowym Dworze Mazowieckim