3 zatrzymane prawa jazdy

Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych. Stwarzanie w ten sposób zagrożenia dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego to skrajna nieodpowiedzialność. Wczoraj na terenie powiatu nowodworskiego policjanci zatrzymali aż trzy prawa jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h.

W poniedziałkowe południe policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego w Starym Orzechowie gm. Pomiechówek, na drodze nr 62, podjęli kontrolę wobec kierującego toyotą mężczyzny. 59-latek z powiatu brodnickiego, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 62 km/h.

Natomiast o godz. 13-ej w Zakroczymiu, kierująca volkswagenem 27-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego poruszała się z prędkością 112 km/h, czyli o 62 km/h szybciej niż jest to dozwolone.

Również tego samego przedpołudnia w Borkowie gm. Nasielsk, policjanci drogówki podjęli interwencję wobec mieszkańca powiatu łukowskiego. 40-latek kierując seatem, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h.

Nieodpowiedzialni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące, zostały na nich nałożone mandaty karne w wysokości 400 zł, a do ich kont dopisano punkty karne. Pamiętajmy o zdjęciu nogi z gazu, m.in. w terenie zabudowanym i zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.