64 Batalion Lekkiej Piechoty w Pomiechówku z nowymi oficerami.

Siedmiu nowych oficerów zasiliło szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym żołnierze z 64 Batalion Lekkiej Piechoty w Pomiechówku. Uroczyste ślubowanie odbyło się 12 maja na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie.

„Wierny przysiędze wojskowej, świadom godności oficera Wojska Polskiego, składam Tobie Ojczyzno, uroczyste ślubowanie…” – te słowa wybrzmiały 12 maja 2024 r. w jednym z najważniejszych miejsc każdego żołnierza, czyli przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Była to pierwsza w tym roku promocja oficerska żołnierzy rezerwy oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Wśród dumnych oficerów znalazło się również siedmiu żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Aż czterech z nich pełni służbę w szeregach 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku, ale kurs oficerski ukończyli również żołnierze 61 Batalionu Lekkiej Piechoty w Książenicach oraz Kompanii Saperów.

Promocja na pierwszy stopień oficerski dla wielu absolwentów kursu stanowi nowy rozdział ich służbowej drogi. Jest to też moment, który zapisze się w pamięci na całe życie, jako symboliczne ukoronowanie starań i dążeń do celu, jakim jest uzyskanie statusu oficera Wojska Polskiego. W tym ważnym dniu nowym oficerom towarzyszyli najbliżsi, a uroczystość miała naprawdę podniosły charakter.

W dzień poprzedzający uroczystą promocję, żołnierze odebrali patenty oficerskie z rąk gen. bryg. dr. Krzysztofa Stańczyka w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Od początku istnienia Wojsk Obrony Terytorialnej służę nieustannie z wielkim zaangażowaniem. Uzyskanie oficerskich gwiazdek stanowi dla mnie niezwykły powód do dumy, ale też pewne poczucie obowiązku, jaki na mnie od tego momentu spoczywa. Czuję, że jestem gotowy służyć wiernie i z nieskrywanym honorem mojej Ojczyźnie – powiedział nowo mianowany podporucznik Paweł.

Wśród ponad 220 nowo promowanych żołnierzy, ponad 90 to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy zasilili korpus oficerów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.