64 Batalion Lekkiej Piechoty w Pomiechówku zyska kolejnych podoficerów

28 żołnierzy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym żołnierzy z 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku, uzyskało pozytywny wynik egzaminu wieńczącego kurs podoficerski SONDA. W ciągu trwającego trzy miesiące kursu żołnierze zdobywali i pogłębiali wiedzę oraz umiejętności niezbędne w służbie w korpusie podoficerów, uczestniczyli również w niekonwencjonalnych zajęciach, m.in. z jeździectwa czy latania w tunelu aerodynamicznym.

Kolejna w tym roku edycja kursu podoficerskiego SONDA dla żołnierzy 6MBOT dobiegła końca. Podczas kursu przyszli podoficerowie uczyli się, jak dowodzić, budować swój autorytet w grupie i jak podejmować trafne decyzje w trudnych sytuacjach. Szkolenia w ramach kursu podoficerskiego odbywały się tradycyjnie – trybie stacjonarnym, mocny akcent położony był także na samokształcenie w ramach e-lerningu.

Obowiązujący model szkolenia sprawia, że po zakończeniu kursu, umiejętności podoficerów odpowiadają specyfice Terytorialnej Służby Wojskowej i wysokim potrzebom szkoleniowym WOT – mówi st. chor. sztab. Krzysztof LAO – Starszy Podoficer Dowództwa 6MBOT.

Jednak SONDA to nie tylko działania zapisane w programie szkolenia. W ramach kursu przyszli podoficerowie – obok zdobywania i poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznej wynikającej z programu szkolenia – brali udział m.in. w zajęciach z jeździectwa, wycieczce górskiej czy ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodnego. W miniony weekend uczestnicy szkolenia mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach w tunelu aerodynamicznym. Następnie przystąpili do egzaminu wieńczącego bieżącą edycję kursu.

Kurs podoficerski SONDA wymagał od nas dyscypliny, zaangażowania, chęci do podejmowania czasem niekonwencjonalnych działań, jednak jestem przekonana, że dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani do służby wojskowej w korpusie podoficerów. Mimo wysiłku, jakiego wymagał ode mnie kurs, nie żałuję, że zdecydowałam się wziąć w nim udział i dziś – po zdanym egzaminie – z dumą czekam na nominację podoficerską – mówi st. szer. Karolina – uczestnik wrześniowej SONDY.

Udział w kursie podoficerskim SONDA to tylko jedna z wielu opcji rozwoju, jakie proponują Wojska Obrony Terytorialnej. W ramach służby w WOT terytorialsi mogą zwiększać swoje kompetencje zawodowe poprzez udział m.in. w kursach specjalistycznych czy szkoleniach rotacyjnych. Natomiast dla żołnierzy, którzy marzą o służbie w korpusie oficerów istnieje możliwość udziału w kursie oficerskim AGRYKOLA.

Najbliższe wcielenie w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zaplanowane jest na 18 listopada.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.