Gminno-parafialne Dożynki gminy Pomiechówek

Przed mszą św. dożynkową, która jest głównym punktem uroczystości, ustawił się barwny korowód przedstawicieli sołectw z tradycyjnymi wieńcami dożynkowymi i koszami pełnymi tegorocznych plonów. Korowód przywitany przez księdza proboszcza i wójta gminy Pomiechówek, wkroczył do kościoła, gdzie odprawiono mszę św. wzbogaconą muzycznym udziałem Pomiechowskiej Orkiestry Dętej. O oprawę liturgiczną zadbało zaś Parafialne Koło Akcji Katolickiej.

Po mszy św. przyszedł czas na skosztowanie tego, co dzięki plonom powstaje. Sołectwa postarały się o piękny wystrój swoich stoisk, zaprezentowały też kulinarne talenty. Wszystko było niezwykle smaczne. Mieszkańcy i goście tradycyjnie dopisali. Nie było końca rozmowom, wspólnemu próbowaniu smakowitych potraw. Tradycyjnie podczas degustacji sołectwa zbierały fundusze na ustalony wcześniej cel. W tym roku wsparliśmy naszą Ochotniczą Straż Pożarną.

O część artystyczną Dożynek zadbał Gminny Ośrodek Kultury zarówno poprzez warsztaty rękodzieła, jak i wyjątkowy występ teatru seniorów DESA. Na placu św. Anny przed kościołem odbyła się także przygotowana przez wydział ochrony środowiska i rolnictwa urzędu gminy akcja wymiany nakrętek na rośliny. Swoje stoisko przygotowali też strażacy z pomiechowskiej OSP. W tym roku dożynkowym uroczystościom bardzo sprzyjała pogoda. Dzień był prawdziwie letni, ciepły i słoneczny. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali, by był również pełen tradycji, serdeczności i miłych wspomnień.

foto: Gmina Pomiechówek

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.