Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

84. rocznica obrony Zakroczymia

W niedzielę (8.10) w Zakroczymiu odbyły się uroczyste obchody 84. rocznicy obrony Zakroczymia. Na początku w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów odprawiona została Msza Święta a następnie uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny gdzie złożono wieńce pod grobami żołnierzy poległych w 1939 roku.

Na cmentarzu parafialnym przy grobach żołnierzy, głos zabrał burmistrz Zakroczymia, który powitał zaproszonych gości oraz przypomniał, że to jedno z ważniejszych wydarzeń w Zakroczymiu i co roku są obchodzone z wojskową asystą.

Głos zabrał poseł na sejm Piotr Uściński (PiS), który podziękował za zaproszenie na obchody tej smutnej rocznicy.

List od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, odczytała zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Biernacka

Na koniec przemówień głos zabrał obecny na uroczystości Piotr Kandyba, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który zaprotestował wobec słów, które padły podczas kazania odnośnie Marszu Miliona Serc.

Uczestnicy zajęć wokalnych w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpili z krótkim koncertem pieśni patriotycznych. Żołnierze z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów odczytali Apel Pamięci oraz wykonali salwę hoorową. Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i kwiaty oraz znicze pod grobem żołnierzy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.