Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Rekonstrukcja historyczna obrony Twierdzy Modlin

W niedzielę (8.10) mieszkańcy Modlina Twierdzy oraz goście i turyści mieli okazję zobaczyć rekonstrukcję historyczną nawiązującą do bohaterskiej obrony Twierdzy Modlin. Organizatorem byli radni klubu Zjednoczeni. Środki na rekonstrukcję pochodziły z projektu Niepodległa.

Po kilkuletniej przerwie do Modlina Twierdzy powracają rekonstrukcje. W czerwcu zorganizowaliśmy rekonstrukcję bitwy powstańczej z 1863 roku, dziś – rekonstrukcję obrony modlińskiej Twierdzy z pamiętnego września 1939 roku. To hołd żołnierzom kampanii wrześniowej, dzięki Ich postawie, Ich heroizmowi możemy żyć w wolnej i niepodległej ojczyźnie. Niedzielną rekonstrukcję potraktujmy jako ponadczasową i ponadpokoleniową lekcję historii. Te nasze działania nie byłyby możliwe, gdyby nie środki zewnętrzne. Dzisiejszy projekt realizujemy w ramach zwycięskiej oferty „W obronie ojczyzny – wrzesień 1939 roku”, którą przygotowaliśmy jako radni Klubu Radnych Zjednoczeni, następnie złożyliśmy w konkursie ogólnopolskim Biura Niepodległej i wygraliśmy. Zajęliśmy drugie miejsce spośród 1100 ofert – mówi Marcin Ozdarski lider klubu radnych Zjednoczeni.

W tym miejscu chciałbym wyraźnie podkreślić, wszystkie inicjatywy, wszystkie wydarzenia organizowane przez Zjednoczonych realizujemy z własnych środków – diet radnych, bądź środków uzyskanych w konkurach ogólnopolskich. Nie korzystamy z budżetu miejskiego, w tej kadencji nie wykorzystaliśmy ani jednej złotówki z budżetu miejskiego. Dziękuję partnerom dzisiejszego wydarzenia:
– Bank Spółdzielczy w Nowym Dworze Mazowieckim
– Mazowiecki Bank Spółdzielczy
– Nadleśnictwo Jabłonna
– Kriss Pool baseny
– Studio Urody Anita Danik
– Sklep KIWI
– MF Dobra Lakiernia

Rekonstrukcję zabezpieczali druhowie z OSP Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy. Grupa Konkret udostępniła teren pod rekonstrukcję.

Mam nadzieję, że rekonstrukcje powstańcze, wojenne, powrócą na trwałe do naszego osiedla. Ze swojej strony, jako radny, obiecuję, że podejmiemy wszelkie starania, aby w 2024 roku odbyły się kolejne – dodaje Marcin Ozdarski.

Wirtualny Nowy Dwór objął rekonstrukcję patronatem medialnym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.