Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Policjantki spotkały się z seniorami

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych, nowodworscy funkcjonariusze podejmują działania edukacyjne zwiększające ich świadomość na temat różnego rodzaju zagrożeń. W ostatnim tygodniu policjantki z nowodworskiej komendy odwiedziły seniorów z Modlina Starego.

St. asp. Aneta Fabisiak- Wydurska, zajmująca się w nowodworskiej komendzie profilaktyką społeczną oraz mł. asp. Katarzyna Zalewska – dzielnicowa z Posterunku Policji w Modlinie – uczestniczyły w spotkaniu z grupą seniorów z Modlina Starego.

Funkcjonariuszki przekazały informacje o oszustach działających metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika banku” czy „na amerykańskiego żołnierza”. Dały cenne rady, jak postępować, aby nie stać się ofiarą oszustów, a także jak zachować się i co zrobić ,gdy do takiej sytuacji dojdzie.

Policjantki poruszyły również temat związany z zachowaniem ostrożności podczas korzystania z internetu, telefonu, aplikacji czy przesyłanych linków. Zwróciły uwagę na pilnowanie swoich rzeczy osobistych w trakcie zakupów, przejazdów komunikacją zbiorową tak, aby nie stać się ofiarą „kieszonkowców”.

Ważną kwestią, o której nie zapomniały w trakcie spotkania funkcjonariuszki, było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Policjantki zwróciły uwagę na właściwe poruszanie się po drodze, zarówno w terenie zabudowanym, jak i poza nim oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.