A miało być radośnie i bezpiecznie!

Problem jest bardzo poważny. Codziennie w godzinach rannych od 7.30 do 8.30 i popołudniowych 15.30 – 16.30 ulica 29 Listopada na odcinku od szkoły podstawowej do Garnizonowej Przychodni Lekarskiej jest praktycznie zablokowana. A jest to główna ulica na osiedlu.

Rodzice przywożąc a następnie odwożąc swoje pociechy, zastawiają samochodami zarówno z lewej jak i z prawej strony ulicę, stwarzając poważny problem komunikacyjny. Nie jest to ich wina, ale tych co tak przed wyborami w 2014 roku kurczowo trzymali się jako kandydaci na radych, łopaty w czasie wmurowywania kamienia węgielnego pod budowę przedszkola wpisując się bezkarnie w projekt rozbudowy istniejącego przedszkola którego twórcami byli radni panowie; Siewruk i Oleksiak. Kandydaci na radnych z ramienia WND wspierani przez władze miasta oraz dyrektora Zespołu Szkół w Twierdzy Modlinie nawet nie zadali sobie trudu aby zapoznać się z projektem i jako nowi radni wdrożyć go w życie. Mieli przecież wzór do naśladowania.

Wystarczyło skontaktować się z zastępcą burmistrza panem Januszem Mikuszewskim tak jak ja to zrobiłem i wykonać miejsce parkingowe takie samo jak przy szkole podstawowej, gdzie można wjechać i wyjechać. W ten tak prosty sposób wstydliwy problem został rozładowany.

Wystarczyło trochę osobistej inicjatywy a nie kurczowe trzymanie się łopaty. Aby to osiągnąć należało przez ostatnie cztery lata puścić się łopaty i spełniać swoje obietnice. A tak pozostawiliście dyrektora w bardzo trudnej sytuacji. Mam jednak cichą nadzieję, że pan Dyrektor podoła zadaniu i przed zbliżającymi się wyborami zlikwiduje ten uciążliwy problem z parkowaniem pojazdów przy przedszkolu w Modlinie Twierdzy.

Mam też wielką prośbę do pana burmistrza miasta aby wsparł w działaniach na rzecz mieszkańców Modlina Twierdzy jedyną radną żywotnie zainteresowaną problemami osiedla i na koniec kadencji zrealizował to zaległe zadanie. Należy się to p. Agnieszce.

I co tu mówić o honorze Panie Sławku ze strony tych co tak dumnie głosili hasło: Wiarygodność, Niezależność, Dialog.

Ale jacy radni taka rada, jaka rada takie miasto. Nadchodzi pora na zmianę, oby na lepszą.

Oleksiak Włodzimierz

Ps. Szanowni przedstawiciele władz miasta, dobrze wiem, że czytacie moje felietony. Piszę dlatego, że nadchodzi pora aby obiecanki przedwyborcze i wynikające z tego zadania wobec suwerena zacząć realizować. Do wyborów pozostało parę miesięcy a wtedy kiełbaska i piwko wyborcze może nie wystarczyć. Pora zabrać się do roboty dla dobra miasta.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.