Albańczyk poszukiwany ENA trafi do aresztu

30-letni obywatel Albanii poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości został ujęty podczas kontroli granicznej na lotnisku w Nowym Dworze Mazowieckim przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w sobotę (30 grudnia 2023 roku) po przylocie samolotu z Tirany. Cudzoziemiec wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas kontroli paszportowej, kiedy to okazało się, że jego dane figurują w bazach poszukiwawczych w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji.

Mężczyzna ścigany jest Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez włoski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe. Po zakończeniu czynności, mężczyznę doprowadzono do Pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych przy Placówce Straży Granicznej w Warszawie. Dzisiaj z kolei postanowieniem sądu, Albańczyk trafi do jednego z warszawskich aresztów śledczych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.