Awanse i podziękowania. Tak świętowała Policja

W czwartek (21.07) w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Na uroczystość przybył I zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Krzysztof Smela oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Komendy Powiatowej Policji oraz meldunku złożonego I zastępcy Komendanta Stołecznego Policji, który następnie dokonał przeglądu pododdziału. Po podniesieniu Flagi Państwowej głos zabrał młodszy inspektor Rafał Trzaskoma Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, który powitał wszystkich zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy i ich rodziny.

Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim policjantom za wasz trud i serce włożone w codzienną służbę. Życzę Wam aby dzisiejsze święto było dniem szczególnym w którym czujecie dumę z noszenia policyjnego munduru i wielką radość z niesienia pomocy mieszkańcom i gościom powiatu nowodworskiego. Pragnę podziękować również pracownikom cywilnym, bo bez Was nasza służba byłaby o wiele trudniejsza – powiedział mł. insp. Rafał Trzaskoma. – Mam olbrzymią satysfakcję poinformować, że w ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty przetarg na budowę posterunku w Leoncinie. To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców gminy Leoncin ale i dla wszystkich mieszkańców powiatu nowodworskiego – dodał Komendant Trzaskoma.

W tym roku mianowanych na wyższe stopnie policyjne zostało 63 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów młodszych został mianowany jeden funkcjonariusz. W korpusie aspirantów policji zostało mianowanych 7 funkcjonariuszy a w korpusie podoficerów policji 1 funkcjonariusz. W korpusie aspirantów policji zostało mianowanych 40 funkcjonariuszy. W korpusie podoficerów policji 10 funkcjonariuszy. Rozkazy personalne podpisał Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak. W korpusie szeregowych zostało mianowanych 4 funkcjonariuszy. Rozkaz personalny podpisał Komendant Powiatowy Policji mł. inspektor Rafał Trzaskoma.

Akty mianowania wręczył inspektor Krzysztof Smela w asyście mł. insp. Rafała Trzaskomy oraz Michała Prószyńskiego szefa Gabinetu Politycznego MSWiA.
Szeg

Inspektor Krzysztof Smela wskazał, że jednostka w Nowym Dworze Mazowieckim ma największą wykrywalność w garnizonie stołecznym spośród wszystkich komend w 7 kategoriach przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie. – Wszystkim awansowanym, wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratuluje. Wszystkim Wam dziękuje za służbę, zarówno policjantom jak i pracownikom cywilnym oraz samorządowcom.

Obowiązkiem władzy publicznej jest wspieranie Was na rzecz Waszego rozwoju oraz na rzecz rozwoju infrastruktury policyjnej. W przyszłym roku będziemy się cieszyć z nowego posterunku w Leoncinie. Jest to odtworzenie posterunków co rząd Prawa i Sprawiedliwości i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji starają się sukcesywnie robić. Dziękuje komendantom powiatowym jak i władzom Leoncina i panu staroście za dobrą współpracę. Życzę dużo sukcesów w dalszej służbie – powiedział Michał Prószyński szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Chciałbym życzyć Wam co najlepsze. Jestem pewien, że Wasza służba to dla Was powód do dumy – powiedział Krzysztof Kapusta starosta nowodworski.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.