Awantura na lotnisku zakończona mandatami

W sobotę (20 stycznia 2024 roku) funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin podjęli interwencję wobec agresywnych i nietrzeźwych podróżnych, którzy swoim zachowaniem naruszyli przepisy ustawy Prawo Lotnicze.

Nowodworscy funkcjonariusze interweniowali wobec dwóch obywateli RP, którzy w jednym z gejtów w hali odlotów Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin zakłócali porządek, byli agresywni oraz utrudniali pracę obsłudze lotniska i pracownikom służby ochrony lotniska. Wezwany na miejsce patrol funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych podjął natychmiastową interwencję w stosunku do awanturników informując ich o zachowaniu zgodnym z porządkiem publicznym i podporządkowaniu się poleceniom funkcjonariuszy. Ostatecznie mundurowi byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek, przeprowadzając ich do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie zgodnie z art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze za popełnione wykroczenie zostali ukarani grzywną w drodze mandatów karnych po 500 złotych każdy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.