Poprzez zabawę ćwiczyli ratownictwo wodne

W niedzielę (21.01) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne odbyło się kolejne szkolenie z zakresu ratownictwa wodno lodowego. Tym razem w innej formule.

Strażacy z OSP Ratownictwo Wodne oraz OSP Łomna w niedzielę (21.01) postanowili poprzez zabawę na lodzie, ćwiczyć udzielanie pomocy. Druhów cały czas bacznie obserwował również pies – ratownik Maks.

Poprzez zabawę na lodzie, skakanie po kruszącej się krze, druhowie wpadali do wody i musieli w pierwszej kolejności sami sobie pomóc. Samoratowanie jest podstawą szkolenia. Dzięki temu, że po rzece Narwi spływa dużo kry, mogli wykorzystać ją do ćwiczeń. – mówi Norbert Wysocki, naczelnik OSP Ratownictwo Wodne.

Do ćwiczeń druhów z Twierdzy Modlin dołączyli koledzy z OSP Łomna w gminie Czosnów. Jednostka jest położona w pobliżu jezior oraz rzeki Wisły. W sezonie zimowym gdy jeziora zamarzają o nieszczęście nie trudno. W związku z tym druhowie dołączyli do ćwiczeń aby doskonalić swoje umiejętności oraz poznać używany do działań w wodzie sprzęt, jaki posiada OSP Ratownictwo Wodne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.