Z usług Lotniska Warszawa-Modlin w listopadzie 2023 roku skorzystało 215 990 pasażerów i obsłużono na nim 1 462 operacje lotnicze.
Przy niemal tej samej liczbie wykonanych na lotnisku operacji startów i lądowań co w listopadzie 2022 r. uzyskano wynik w zakresie obsłużonych pasażerów o 4,2% wyższy w porównaniu do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.
W listopadzie br. wśród pasażerów lotniska największą popularnością cieszyły się następujące kierunki: Londyn, Rzym, Mediolan, Barcelona, Dublin, Oslo, Malaga, Sztokholm, Lizbona i Madryt. Wieczorem 15 listopada br. Lotnisko Warszawa/Modlin miało przyjemność gościć piłkarzy ręcznych Barcelony zmierzających na mecz z Wisłą Płock w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów Mężczyzn.
„Sporty drużynowe cieszą się w Polsce dużą popularnością, a droga lotnicza jest jednym z ulubionych sposobów przemieszczania się ekip piłkarskich. Na naszym Lotnisku, które jest dostępne dla przewoźników i ich pasażerów 24 h na dobę, corocznie obsługujemy sporą liczbę takich wizyt. Każda z nich dostarcza niezapomnianych wrażeń i jest zawsze bardzo mile widziana” – z satysfakcją podkreśla Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin sp. o.o.
W pierwszym tygodniu listopada br. Samorząd Województwa Mazowieckiego dokonał rozstrzygnięcia postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy linii kolejowej oraz stacji na Lotnisku Warszawa/Modlin. Za najkorzystniejszą uznano ofertę (o wartości 4,87 mln zł), którą złożyło konsorcjum Infra – Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i YLE Inżynierowie. 7 grudnia br. podpisana została umowa z ww. wykonawcą. Samorząd Województwa przeznaczył na realizację tego przedsięwzięcia ponad 22 mln zł. Zaplanowano budowę nowej dwutorowej linii kolejowej od stacji Modlin do lotniska o długości ok. 5,8 km, a także naziemnej stacji kolejowej w okolicach istniejącego ronda na terenie portu. „Bezpośrednie połączenie kolejowe z Lotniskiem Warszawa/Modlin wpłynie w sposób istotny na zwiększenie zainteresowania przejazdami pociągami do i z portu lotniczego. Inwestycja przyniesie korzyści nie tylko pasażerom korzystającym z usług lotniska, ale również pracownikom wielu firm zlokalizowanym w naszym porcie. Czas dotarcia na lotnisko ulegnie skróceniu, a przejazdy będą odbywały się w bardziej komfortowych warunkach.” – nie ma wątpliwości Grzegorz Hlebowicz, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych.