Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Beżowa walizka przyczyną ewakuacji

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej na nowodworskim lotnisku interweniowali wobec pozostawionego bez opieki bagażu. Wczoraj popołudniu w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin zarządzono kolejną w tym roku ewakuację.

Powodem była pozostawiona bez opieki walizka w hali ogólnodostępnej terminala lotniska. Pomimo wielokrotnych komunikatów nadanych za pomocą rozgłośni portowej w celu ustalenia właściciela, ostatecznie nikt po bagaż nie zgłosił się. Do akcji wkroczyli pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin.

Ewakuacja obejmowała zarówno osoby jak i miejsca znajdujące się w strefie przylotów, odlotów oraz drogi dojazdowe i wyjazdowe z terminala, a także cały parking. Funkcjonariusze SG dokonali neutralizacji bagażu z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie kombinezonu przeciwwybuchowego oraz nowoczesnego przenośnego urządzenia rentgenowskiego.

Po prześwietleniu beżowej walizki okazało się, że nie ma w niej niebezpiecznych przedmiotów, a jedynie rzeczy osobiste. Prowadzone działania minersko-pirotechniczne nie spowodowały tym razem opóźnień w ruchu lotniczym.

O godz. 16:25 do punktu informacyjnego zgłosił się właściciel kłopotliwego bagażu, którym okazał się 42-letni obywatel Włoch. Zgodnie z art. 210 ust.1 pkt.7 Prawo Lotnicze, za pozostawienie bagażu bez opieki na podróżnego nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych.

Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Dlatego Straż Graniczna przypomina o niepozostawianiu bez opieki bagaży.

One thought on “Beżowa walizka przyczyną ewakuacji

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.