„Bezpieczne Wakacje” za nami, teraz czas na „Bezpieczną drogę do szkoły”.

Jak co roku Nowodworska Straż Miejska dbała o to by nasze pociechy w bezpieczny sposób dotarły do szkoły. W tym roku akcja trwała od1 do 10 września w godz. 7:30 – 9:00.

Zabezpieczone zostały przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniach ulic : Słowackiego i Partyzantów, Bohaterów Modlina i Zdobywców Kosmosu, Modlińska i Mazowiecka, Czarnieckiego i Kopernika oraz przy ul. 29 listopada.

Każdego dnia na posterunkach obecnych było 5 strażników. Dzięki temu dzieci i młodzież mogli czuć się bezpieczniej przy przechodzeniu przez jezdnie, kierowcy
natomiast zwracali baczniejszą uwagę. Nie odnotowano żadnych niebezpiecznych zdarzeń.

W ramach profilaktyki równocześnie prowadzone są zajęcia w szkołach podstawowych o tematyce „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Odblaskowe Pierwszaki”. Są to cykliczne zajęcia, które od wielu lat Nowodworska Straż Miejska prowadzi dla bezpieczeństwa naszych najmłodszych.

– Jak co roku w pierwszych klasach rozdamy każdemu pierwszakowi odblaski aby nosił je prze sobie, będzie lepiej widoczny po zmierzchu, bo przed nami niedługo krótsze i słotne dni – mówi Małgorzata Wójcik z nowodworskiej Straży Miejskiej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.