Sobotnia ewakuacja lotniska

W sobotę (18.09) o godzinie 13:29 na terenie parkingu przy Porcie Lotniczym Warszawa – Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim zauważono pozostawiony bez opieki bagaż. Na miejsce skierowano załogę interwencyjną Straży Granicznej. Funkcjonariusze podjęli decyzję o ewakuacji terminala i dróg dojazdowych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej oraz zespołu Ratownictwa Medycznego i Policji, funkcjonariusz Straży Granicznej ubrany w kombinezon pirotechniczny, udał się do pozostawionej walizki na terenie parkingu i przy pomocy aparatu RTG dokonał prześwietlenia z wynikiem negatywnym. W środku znajdowały się rzeczy osobiste nie stanowiące zagrożenia.

O godzinie 14:29 alarm na terenie lotniska został odwołany. Działania służb nie spowodowały opóźnień w ruchu lotniczym. Na czas akcji z terenu terminala ze strefy ogólnodostępnej ewakuowano 100 osób.

O godzinie 17:30 do punktu informacyjnego zgłosił się 41-letni obywatel Polski z informacją, że bagaż został przez roztargnienie. Mężczyzna został wylegitymowany przez strażników granicznych i nałożono na niego mandat karny w kwocie 500 złotych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.