Budżet Obywatelski

Budżet obywatelski to 500 000 zł, które wpisane zostaną do projektu przyszłorocznego budżetu. Na co i jak je wydać, zdecydują osoby zameldowane w Nowym Dworze Mazowieckim, które ukończyły 16 rok życia. Ważne, aby były to zadania, które: mieszczą się w zadaniach gminy określonych ustawami o samorządzie gminnym oraz o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zostaną zrealizowane na terenie Miasta (a w przypadku zadań inwestycyjnych na gruncie należącym do Miasta  i zgodne z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego) nie dłużej niż do końca 2016 r. i poparte przez minimum 15 osób. Projekty można zgłaszać od 1 lipca do 14 sierpnia na formularzu dostępnym na stronie internetowej oraz w Urzędzie Miejskim. Zgłaszając projekt, należy go odpowiednio (realnie) wycenić. Koszt realizacji zadania nie może przekroczyć pół miliona złotych.

Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod względem formalnym, prawnym i kosztowym przez komisję złożoną z pracowników Urzędu Miejskiego, radnych i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Każdy będzie mógł wziąć udział w jej obradach. Po weryfikacji zostanie sporządzona lista do głosowania.

Głosowanie zaplanowane jest w drugiej połowie września. Będzie można głosować tylko na jedno zadanie. Do projektu budżetu wpisane zostaną te z największą liczbą głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych na ten cel. Głosowanie jest jawne, aby móc zweryfikować, czy brały w nim udział osoby upoważnione, tj. osoby zameldowane w Nowym Dworze Mazowieckim, które ukończyły 16 rok życia. Trwają prace nad umożliwieniem głosowania przez Internet, dlatego szczegółowe informacje na temat tego, gdzie i jak głosować, ogłosimy w późniejszym terminie.

Wszystkie informacje o budżecie obywatelskim znajdziecie Państwo nawww.nowydwormaz.pl/obywatelski.

Gorąco zachęcamy do aktywności w zgłaszaniu projektów, promowaniu ich oraz później w głosowaniu. Plan zagospodarowania przestrzennego dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej, a pomoc w ustaleniu własności gruntu można uzyskać, pisząc na adres [email protected]. Czekamy na Wasze pomysły!

 

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego

Zgłaszanie zadań: od 1.07.2015 r. do 14.08.2015 r.

Powołanie Komisji: 17.08.2015 r.

Weryfikacja zadań przez Komisję: do 7.09.2015 r.

Głosowanie: 14-20.09.2015 r.

Ogłoszenie wyników: między 20 a 30.09.2015 r.

One thought on “Budżet Obywatelski

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.