„Cała Polska czyta dzieciom” ze strażackim akcentem

W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, mł. bryg. Mariusz Kwaśniewski, odwiedził dzieci z Przedszkola w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim oraz przeczytał książkę autorstwa Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem”.

Spotkanie było też wyśmienitą okazją do przeprowadzenia z maluchami edukacyjnych pogadanek, gdyż dla małych przedszkolaków wizyta „Prawdziwego strażaka” w ich przedszkolu była interesującą atrakcją. Po lekturze zaznajomiono dziecięcą publiczność z tajnikami pracy strażaka oraz co zrobić, aby nim zostać. Funkcjonariusz przekazał dzieciom jak postępować w sytuacji, gdy należy wezwać pomoc, jaki wybrać nr telefonu oraz jak się zachować widząc przejeżdżający pojazd uprzywilejowany. Funkcjonariusz zaprezentował najmłodszym sprzęt ochrony osobistej strażaka oraz podstawowy sprzęt gaśniczy. Na koniec spotkania przeprowadzono krótką zabawę w „strażaków” oraz rozdano drobny upominek i kolorowanki z wozem strażackim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.