Utrata prawa jazdy i wysokie mandaty za prędkość

Kilka dni temu, w ciągu 30 minut dwóch kierowców na terenie gminy Pomiechówek straciło prawa jazdy. Policjanci z wydziału ruchu drogowego nałożyli na każdego z nich także mandat w wysokości 1500 zł. Kierujący na obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze nowodworskiej drogówki nie stosują taryfy ulgowej wobec piratów drogowych, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem stwarzają realne zagrożenie na drodze.

13 kwietnia okazał się pechowy dla dwóch kierowców, którzy na terenie powiatu nowodworskiego stracili prawa jazdy oraz zostali ukarani wysokimi mandatami, a wszystko za zbyt szybką jazdę.

Chwilę przed godz. 14:00 na drodze nr 62, policjant ruchu drogowego zauważył pojazd jadący z bardzo dużą prędkością. Mundurowy zatrzymał kierowcę do kontroli drogowej oraz zmierzył prędkość z jaką się poruszał. Okazało się, że 33- latek z powiatu łomżyńskiego pędził skodą, przekraczając dozwoloną na obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Musiał się także pożegnać z prawem jazdy.

Kilkanaście minut później, również na drodze nr 62 w gminie Pomiechówek „wpadł” kolejny pirat drogowy. Użyte przez policjanta urządzenie wskazało, że kierowca bmw w terenie zabudowanym jechał aż 107 km/h, tym samym ponad dwukrotnie przekraczając dozwoloną prędkość. Na 45- latka z Warszawy funkcjonariusz nałożył mandat w kwocie 1500 zł oraz zatrzymał uprawnienia do kierowania.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, szczególnie na obszarach zabudowanych, jest głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Przy wyższych prędkościach kierowca ma zdecydowanie mniej czasu na przetworzenie informacji otrzymanych z otoczenia, na podjęcie decyzji oraz samą reakcję. Im wyższa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i tym samym trudniej uniknąć zdarzenia drogowego, które może okazać się tragiczne w skutkach. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.