Cegielnia Psucka: Wybuch gazu w domu jednorodzinnym

W niedzielny poranek (15.11) o godzinie 7:38 służby ratunkowe dostały zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z mieszkań w Cegielni Psuckiej gm. Nasielsk. Na miejsce zadysponowano Straż Pożarną, Policje i Ratownictwo Medyczne.

Po przybyciu pierwszego podmiotu ratowniczego zastano dom jednorodzinny w którym przebywała kobieta, która rano zaczęła gotowanie jedzenia. Niestety podmuch wiatru spowodował, że płomień zgasł a gaz dalej się ulatniał. Gdy kobieta to zobaczyła, postanowiła od nowa zapalić płomień. W momencie gdy użyła otwartego ognia, w pomieszczeniu doszło do wybuchu nagromadzonego gazu. Siła wybuchu była tak duża, że z budynku wyleciały dwa okna a kobieta doznała obrażeń twarzy i dłoni.

Na miejsce przyjechały 3 zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz zastęp z Wojskowej Straży Pożarnej w Pomiechówku oraz 2 zastępy z OSP Nasielsk i jeden zastęp OSP Psucin. Z Warszawy przyjechała Grupa Operacyjna Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Kobieta z obrażeniami i poparzeniem twarzy i dłoni została przewieziona do szpitala. O zdarzeniu poinformowany został Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.