Chcieli pomóc a znaleźli narkotyki

W sobotnią noc nowodworscy patrolowcy zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu żuromińskiego. 24 i 23- latek stali przy aucie, które uległo awarii. Policjanci, którzy zatrzymali się aby pomóc zauważyli, że mężczyźni nerwowo się zachowują. W trakcie czynności ujawnili przy nich marihuanę. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

15 kwietnia 2023 r. przed północą, mundurowi z Wydziału Prewencji patrolowali rejon Nowego Dworu Mazowieckiego. Na ul. Morawicza zauważyli pojazd i stojących przy nim dwóch młodych mężczyzn. Próbowali oni uruchomić auto. Funkcjonariusze zatrzymali się aby zapytać co się stało i pomóc 24 i 23- latkowi. Ci jednak, na widok radiowozu zaczęli nerwowo się zachowywać, ewidentnie chcąc uniknąć spotkania z policjantami. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas interwencji okazało się, że mieszkańcy powiatu żuromińskiego posiadają narkotyki. 24- latek w kieszeni kurtki ukrył torebkę foliową z suszem roślinnym, a jego o rok młodszy kolega miał przy sobie pudełko oraz torebkę, w której również znajdowały się środki odurzające. Mężczyzn przewieziono do nowodworskiej komendy, a ujawnione substancje zabezpieczono. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że zarówno w pudełku jak i torebkach była marihuana.

24 i 23- latek noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Zgodnie z art 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, każdemu z nich grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.