Odprawa roczna jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W piątek (14.04) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się odprawa roczna przedstawicieli jednostek OSP z terenu powiatu nowodworskiego z Kadrą Kierowniczą Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

W odprawie udział wzięli zaproszeni goście:
– Pan Michał Prószyński – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
– Pan Andrzej Pacocha – Przedstawiciel Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Pani Anity Czerwińskiej,
– Pan Łukasz Suchecki – Dyrektor Biura Administracyjnego MSWiA,
– st. bryg. Tomasz Cybul – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
– druh Andrzej Hiszpański – Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP,
– przedstawiciele jednostek OSP z terenu powiatu nowodworskiego.

Spotkanie miało na celu podsumowanie działalności jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu za rok 2022. Ponadto omówiono zagadnienia dotyczące wdrożenia w życie zapisów ustawy o OSP, dotacji otrzymanych przez jednostki, spraw szkoleniowych, udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych druhów OSP.

Omówienia powyższych zagadnień dokonali:
– st. bryg. Stanisław Brzozowski – Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim,
– bryg. Łukasz Kochanowski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim,
– mł. kpt. Paweł Plagowski z Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul przedstawił uczestnikom spotkania realizację zagadnień dotyczących zapisów ustawy o ochotniczych strażach pożarnych, w tym procedowanych zmian, a także plany w zakresie doposażenia jednostek OSP w pojazdy i sprzęt pożarniczy oraz prowadzoną na rzecz druhów działalność szkoleniową.

Słowa uznania strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych przekazali również zaproszeni goście, którzy gratulowali druhom zakupionego w minionym roku sprzętu oraz dziękowali za wkład, jaki wnoszą w szeroko rozumiane bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nowodworskiego.

Opracował: mł. kpt. Paweł Plagowski – KP PSP Nowym Dworze Mazowieckim, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: mł. kpt. Paweł Plagowski – KP PSP Nowym Dworze Mazowieckim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.