Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Co z tym Lidlem w Modlinie Twierdzy?

Od wielu miesięcy mieszkańcy Modlina Twierdzy otrzymują informację o rozpoczynąjącej się wkrótce budowie sklepu niemieckiej sieci Lidl. Sklep ma być ulokowany na terenie boiska przy ulicy Bema. Miesiące mijają a śladów budowy brak… Sprawdziliśmy jak wygląda obecnie sytuacja.

Były radny Andrzej Świder 25 kwietnia przekazał mieszkańcom informację o wydanym pozwoleniu na budowę. Jak zaznaczył lokalny aktywista – Wszystko wskazuje na to że na Boże Narodzenie zakupy będziemy robili w naszym Lidlu. Od kwietnia czas leciał a mieszkańcy zwracali się do naszej redakcji z pytaniami kiedy budowa ruszy. Postanowiliśmy zapytać u źródła czyli w Lidl Polska.

Nowy Dwór Mazowiecki jest dla nas interesującą miejscowością, dlatego w związku z ciągłym rozwojem sieci naszych sklepów poszukujemy lokalizacji także w tej okolicy – przekazało biuro prasowe Lidl Polska.

Inwestujemy w miejscowościach powyżej 8 000 mieszkańców, w lokalizacjach dobrze skomunikowanych z możliwością budowy dużego parkingu. Zachęcamy do kontaktu w przyszłości – przekazała naszej redakcji – Aleksandra Robaszkiewicz Szef Komunikacji Korporacyjnej Lidl Polska.

Skontaktowaliśmy się z byłym radnym Andrzejem Świdrem, który przekazał, że informację z kwietnia posiadał od inwestora, który ma wybudować sklep. Informację tą również miał potwierdzić burmistrz Jacek Kowalski.

Choć sierpień za pasem a na terenie gdzie miałby powstać sklep, nie są prowadzone żadne prace. Dodatkowo osiedle zamieszkuje nieco ponad połowa wymaganej liczby mieszkańców a teren sklepu nie jest skomunikowany z sąsiednimi miejscowościami. Obecnie ograniczone są połączenia w kierunku Zakroczymia a komunikacja miejska do Nowego Dworu Mazowieckiego w soboty prawie nie funkcjonuje. Wszystko wskazuje więc na to, że przed świętami mieszkańcy Modlina Twierdzy, nie zrobią zakupów w „swoim” Lidlu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.