Ćwiczenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Centralnego Odwodu Operacyjnego KSRG

We wtorek 26 września na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa Akademii Pożarniczej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się ćwiczenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Jednym z epizodów realizowanych podczas manewrów było prowadzenie działań gaśniczych z powietrza z użyciem zbiornika „Bambi bucket”. Działania realizowano w oparciu o śmigłowiec S70i, zakupiony w ramach projektu „Pomagamy i chronimy – Policja i Państwowa Straż Pożarna na straży bioróżnorodności”.

Załogę śmigłowca stanowili policjanci z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Polska Policja, zaś obsadę na pokładzie strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego PSP „Warszawa-7” Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy.

Ćwiczenia były kolejną okazją do doskonalenia współpracy między służbami w tej dziedzinie. Jej dotychczasowe efekty podczas wspólnie prowadzonych zarówno w kraju, jak i za granicą działań jednoznacznie pokazują właściwy kierunek przyjętych rozwiązań.

Opracowanie: Biuro Planowania Operacyjnego KG PSP
Foto: Marcin Przebierała

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.