Policjanci na spotkaniu w szkole

Nowodworscy funkcjonariusze spotkali się w tym tygodniu z uczniami Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie. Podczas zajęć omówili tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, a w szczególności podczas poruszania się na drodze. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć policyjny radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby.

26 września 2023 r. odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów podstawówki, z terenu gminy Pomiechówek. Prowadzący zajęcia skupili się na tematyce związanej z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, podczas korzystania z dróg.

Omówili zasady prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przypomnieli jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność jest ograniczona. Mundurowi przypomnieli także uczestnikom numer alarmowy 112 oraz podstawowe informacje, które należy przekazać dyspozytorowi podczas zgłaszania interwencji. Wspomnieli także uczniom o zachowaniu ostrożności podczas kontaktu z osobą obcą.

Dla poszczególnych klas prowadzący zorganizowali konkursy i zagadki o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dla wszystkich była to doskonała lekcja oraz okazja do przypomnienia sobie zasad, jakimi należy się kierować aby droga do i ze szkoły była bezpieczna.

Nie lada atrakcją atrakcją dla najmłodszych uczestników spotkania była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu, a także elementów umunurowania oraz sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Całe spotkanie przebiegło w radosnej i miłej atmosferze. Dzieci z uwagą i zaangażowaniem uczestniczyły w cennej lekcji poświęconej bezpieczeństwu.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.