Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Parafia Pomiechowo dołączyła do akcji Iskra Bożego Miłosierdzia

W czwartek 28 września br., we wspomnienie bł. ks. Michała Sopocki w całej Polsce, w tym w diecezji płockiej, odbywała się akcja Iskra Bożego Miłosierdzia, czyli publiczne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia. W parafii pw. św. Anny w Pomiechowie inicjatywa ta została przeprowadzona po raz pierwszy.

Przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku, obok drogi krajowej nr 62, parafianie zebrali się na wspólną modlitwę oraz aby dać świadectwo swojej wiary. W spotkaniu uczestniczyły 63 osoby. Inicjatorami akcji byli miejscowi duszpasterze: ks. proboszcz Tomasz Cymerman i ks. wikariusz Damian Jabłoński.

Koronka na ulicach miast po raz pierwszy odbyła się 28 września 2008 roku w Łodzi. Od tej pory inicjatywa co roku ma miejsce w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. Koronkę do Bożego Miłosierdzia podyktował świętej Jezus podczas prywatnego objawienia w 1935 roku. Z ufnym odmawianiem tej modlitwy Chrystus związał obietnicę uproszenia wszelkich łask dla ludzkości.

WK

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.