Czosnów: Policjanci zabezpieczyli prawie 5kg marihuany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego nowodworskiej komendy, zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości marihuany. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gdzie przebywał 26-latek, funkcjonariusze zabezpieczyli bez mała 5 kg specyfiku. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nowodworscy kryminalni, podczas czynności operacyjnych dowiedzieli się, że w jednym z domów na terenie gm. Czosnów, 26-letni mężczyzna przechowuje znaczne ilości narkotyków. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i w sumie ujawnili bez mała 5 kg marihuany w postaci gotowego suszu oraz wyschniętych całych roślin. Ponadto mundurowi znaleźli również akcesoria, które prawdopodobnie służyły do przygotowania narkotyku w celu jego zażywania.

Po zakończeniu czynności podejrzany Łukasz T. został zatrzymany i trafił do celi. Zebrany materiał dowodowy oraz wyjaśnienia złożone przez 26-latka, pozwoliły śledczym na postawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator złożył wniosek o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj nowodworski sąd nie przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego dozór policji.

KPP Nowy Dwór Maz.

Dodaj komentarz