Czy strażacy doczekają się budowy nowej remizy?

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne od wielu lat niosą pomoc nie tylko mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego ale również powiatu, województwa a nawet kraju. Jednostka jednak boryka się z problemem siedziby. W obecnej kadencji zarówno burmistrz jak i radni stoją na stanowisku, że druhom należy się godna remiza, gdzie będą mogli się szkolić oraz przechowywać sprzęt używany do ratowania życia i zdrowia. 

Ostatnio tymczasową siedzibę odwiedził Andrzej Świder przewodniczący komisji Bezpieczeństwa i Komunalnej Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Strażacy przedstawili swoją sytuacje lokalową oraz informację o bieżącej działalności oraz problemach. Przewodniczący zaproponował powołać zespół roboczy do sprawy budowy remizy w skład którego wejdą przedstawiciele strażaków, radni i przedstawiciel burmistrza.  – Nasi strażacy to ludzie z pasją, zaangażowani w swoją pracę dla ratowania życia i zdrowia. Bardzo się cieszę, że pomysł budowy strażnicy zyskał poparcie burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miejskiej i jak sądze wszystkich radnych. Możliwości realizacji tego niełatwego zadania upatruje przede wszystkim w pozyskaniu środków zewnętrznych. Jestem przekonany że Ustawa o Obronie Cywilnej i Ochronie Ludności stwarza nam duże szanse w tym zakresie. 

Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Sebastian Sosiński przekazał naszej redakcji, że  potrzeby OSP RW są mi znane. Druhowie wiedzą, że mogą na mnie liczyć. Co do zasady wolę działać niż obiecywać. Problemy trzeba rozwiązywać a nie odkładać je na później.

Strażacy potrzebują z racji swojej wodnej specjalizacji być blisko wody, aby móc natychmiast wypłynąć do potrzebujących pomocy. W związku z tym przed urzędnikami jest teraz zadanie znalezienia odpowiedniej działki, którą można zagospodarować na rzecz jednostki. Wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie budowy.

Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Ozdarski podkreśla – Od słów czas przejść do czynów. O potrzebie budowy strażnicy dla OSP – RW mówi się od dawna. Chciałbym, abyśmy w tym roku wykonali pierwszy krok wskazując konkretną lokalizację strażnicy zgodnie z sugestiami druhów ochotników. Pozwoli to na zapisanie w jeszcze tegorocznym budżecie środków na przygotowane koncepcji budowlano – architektonicznej i pełnej dokumentacji techniczej. Potem pozostaje pozyskać środki zewnętrzne.

Temat budowy strażnicy podjęłą również regionalna telewizja TVP3 Warszawa. Strażaków odwiedziła ekipa Kuriera Mazowieckiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.