W piątek (27.10) w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się Gala Straży Pożarnych. Wśród obdarowanych przez Polski Koncern Naftowy Orlen, była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Mazowieckiego, która jako jedyna z powiatu nowodworskiego, otrzymała dofinansowanie.

Środki zostaną przeznaczone na projekty, których celem jest doposażenie jednostek, a tym samym poprawa ich gotowości bojowej i skuteczniejsza pomoc potrzebującym. Wsparcia strażakom udzieliły w tym roku PKN Orlen oraz spółki grupy Orlen: Anwil, Orlen Upstream oraz IKS Solino.

Wśród gości specjalnych był min. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski. Na koniec na scenie teatru z monodramem wystąpił właściciel teatru Emilian Kamiński.

Symboliczny czek dla jednostki OSP Ratownictwo Wodne na kwotę 4 tysięcy złotych odebrał prezes Mariusz Torbus. Pieniądze dołożone zostaną do kwoty jaka potrzebna jest na zakup Zestawu Ratownictwa Wodnego tj. lekkiego samochodu ratownictwa wodnego i skutera ratowniczego 3 osobowego z platformą ratowniczą. Zestaw zostanie dostarczony do jednostki jeszcze w tym roku.