Design dla malucha – jego pierwszy pokój

Urządzenie pokoju dla swojego dziecka to nie lada wyzwanie. Rodzice borykać się będą nie tylko z planowaniem finansów na odnowienie pokoju, ale także z samą aranżacją. Ładnie udekorowany pokój będzie sprawiać przyjemność nie tylko maluchowi ale również jego rodzicom. Jest kilka aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Dobór kolorów kluczem do szczęścia.

Każdego dnia nastrój naszego bobasa będzie się zmieniać, a na jego stan ma wpływ wiele czynników. Mało kto wie, że wewnętrzny spokój bierze się z doboru otaczających nas kolorów i warto zastanowić się nad odpowiednim ich dopasowaniem. Najlepszym rozwiązaniem okazują się kolory ciepłe, takie jak żółty i pomarańczowy. Mają one kojący wpływ na nastrój brzdąca, bo przypominają mu kolor matczynej skóry. Jasnozielona tapeta pozytywnie wpłynie na spokój wewnętrzny dziecka, a kolor czerwony na jego pobudzenie. Maluch pozytywnie reagować będzie na kontrastowe zestawienia, bowiem takie pozwalają na szybszy jego rozwój, stymulując pracę mózgu. W przypadku zakupu kolorowych dodatków lub zabawek poleca się zestawienie czarnego z żółtym, białego z błękitami lub fioletem.

Bądźmy praktyczni.

Rodzice dokonują wszelkich starań, aby pierwszy pokój ich szkraba był wyjątkowy. Ta wyjątkowość nie powinna jednak kolidować z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i praktyczności. Kluczem do sukcesu jest umiejętne połączenie tych cech. Szczególne ważnym może się okazać dobór dywanu. To element, na którym nasza pociecha za jakiś czas będzie spędzać dużo czasu, bawiąc się. Pamiętajmy by był on dla niego nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też odpowiednio wygodny i miękki. Osobiście polecam dywany bawełniane lub akrylowe (szczególnie akryl japoński, który ma właściwości antyalergiczne). Zapewniają one odpowiedni komfort, są odporne na ścierania, ugniecenia oraz są łatwe w czyszczeniu. Dla bezpieczeństwa pociechy unikajmy instalacji twardych elementów na niskim poziomie, a wszelkie wystające kanty i rogi zaślepiajmy odpowiednio amortyzującymi materiałami. Wszelkie wystające kable należy schować w listwach ochronnych, a kontakty przykręcić do ścian i zabezpieczyć zaślepką, tak by potomek nie zrobił sobie krzywdy.

Odrobina szaleństwa nie zaszkodzi.

Jeśli chcemy, by pokój malucha wyróżniał się nie powinniśmy zapominać o odpowiednim wystroju. Ważną rolę w dekoracji odgrywa oświetlenie. Najlepiej wybrać takie źródło światła, które swoim zasięgiem będzie obejmowało całe pomieszczenie. Świetnym pomysłem może się okazać lampa w kształcie królika lub misia, wielokolorowe LED-owe literki składające się na imię dziecka lub małe żaróweczki w kształcie gwiazdek, przywieszone do sufitu. Obecnie mamy bardzo dużo możliwości odzwierciedlenia swojej ekspresji podczas urządzania wnętrza. Ostatnio szczególnie popularne są również naklejki, girlandy oraz pompony. Odpowiednio dopasowane będą pobudzać wyobraźnie dzieciaka i sprawią, że będzie on ciekawy świata. W końcu, kto za dziecka nie chciał mieć w pokoju całego zoo lub zatoki piratów. (źródło: http://babydeco.eu/)

One thought on “Design dla malucha – jego pierwszy pokój

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.