Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Diecezja Płocka ma nowego biskupa pomocniczego

Papież Franciszek zatwierdził kandydaturę ks. prał. Mirosława Milewskiego, kanclerza Kurii Płockiej i mianował biskupem pomocniczym w diecezji. Zawołaniem nowego biskupa sufragana są słowa „Nolite timere” (Nie lękajcie się).

Oficjalne ogłoszenie nastąpiło w sobotę (23.01) w kurii diecezjalnej w Płocku. Ks. Mirosław Milewski pochodzi z Ciechanowa. Ma 44 lata. W 1997 roku przyjął święcenia kapłańskie. Biskup nominat przyjmie święcenia biskupie w sobotę, 27 lutego o godz. 11 w bazylice katedralnej w Płocku z rąk bp. Piotra Libery. Współkonsekratorami będą natomiast abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, i kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Wikariat w Zakroczymiu

Ksiądz Milewski po święceniach w 1997 roku pracował jako wikariusz w parafii św. Józefa w Zakroczymiu. Mieszkańcy pamiętają radosnego i pogodnego młodego księdza, który miał dobry kontakt z młodzieżą.

Gminy Zakroczym, Pomiechówek i Nasielsk leżą administracyjnie w granicach diecezji płockiej.

foto: Diecezja Płocka

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.