Dobierz najlepszą sukienkę do swojej figury

Dla wielu kobiet letnie wysokie temperatury, które zmuszają do ubierania coraz bardziej kusych strojów, są przykrą koniecznością odkrywania mankamentów swojej nie zawsze idealnej figury. Z tego względu choć będziemy czuły się lżej i chłodniej, w rzeczywistości będzie nam towarzyszyło również skrępowanie czy brak pewności siebie. Wcale tak nie musi być – wystarczy bowiem zmienić ten stan rzeczy przez dobranie takiej kreacji, która pozwoli nam zatuszować nasze słabsze punkty i podkreślić atuty. „Odpowiednio dopasowana sukienka jest najlepszym pomysłem na wyeksponowanie swoich wdzięków letnią porą – w końcu jak żadna inna kreacja pozwala nam czuć się kobieco” (cyt. http://www.hurtowniamegabrand.pl/ ). Warto zatem zapoznać się ze wskazówkami, jaki fason będzie najlepszy dla Twojej sylwetki.

Podkreśl talię

Szczupła talia to jeden z największych atrybutów kobiecości. Jeśli zatem możesz się pochwalić wcięciem, bez wahania wybierz sukienki o kroju w kształcie litery A, podkreślającym górę. Dodatkowe przeszycia lub np. pasek w talii również pozwolą na zaznaczenie Twojego wcięcia.

Taki fason jest dobrym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która chce odwrócić uwagę od swoich bioder, ud czy pośladków. Długość sukienki kończąca się tuż przed kolanem to także najlepsza recepta na wydłużenie nóg.

Ukryj brzuch

Większy brzuszek, brak wcięcia i sylwetka przypominająca literę O – czy ten opis brzmi dla Ciebie znajomo? Jeśli tak, to powinnaś wybierać takie fasony sukienek, które pozwolą Ci odwrócić uwagę od brzucha i wyeksponować biust. Dobrze, aby pomogły podkreślić talię, zatem nie bój się szukać sukienek z podwyższonymi stanami i dużymi dekoltami. Jednocześnie możesz przebierać w odważnych wzorach i kolorach i bez żadnych obaw odkrywać nogi.

A biodra?

Dwa ostatnie typy figur, jakie chcemy opisać, wymagają podkreślenia bioder. Pierwszy z nich to figura typu klepsydry, stanowiąca ideał kobiecości. Mimo to bez odpowiednio dobranej sukienki nawet przy tym typie nie zawsze udaje się wydobyć jej piękno. Drugim typem, który ma nieco wspólnego z klepsydrą, będzie prosta i masywna figura, gdzie biodra są na równi w ramionami. O ile jednak w przypadku pierwszego typu najważniejszy jest wybór sukienek dopasowanych, bez żabotów i marszczeń pod biustem, to przy masywnej sylwetce te elementy będą przydatne, gdyż pozwolą podkreślić krągłość bioder i odciążyć figurę tego typu przez odwrócenie uwagi od braku talii.

Warto poświęcić czas na poszukiwanie dobrze skrojonej i dopasowanej sukienki. Nie zawsze aktualne trendy idą bowiem w parze z tym, co będzie dla nas najlepsze. Kiedy jednak sprawimy sobie idealną i dostosowaną dokładnie do nas sukienkę, możemy mieć pewność, że będzie ona uniwersalna i odpowiednia na każdą okazję, a my będziemy w niej pięknie wyglądać.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.