Zmiany personalne w parafiach

Kuria Diecezjalna Płocka poinformowała o translokatach wikariuszowskich. Zawsze w połowie sierpnia, biskup Piotr Libera posyła wikariuszy na nowe placówki duszpasterskie w diecezji. W 2015 roku zmian nie jest wiele ale zaszły również na naszym terenie. Księża zostaną wymienieni w parafiach w Zakroczymiu, Cieksynie i Nasielsku.

Ks. mgr Robert Bessert, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Rocha w Cieksynie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Żurominie.

Ks. mgr Tomasz Kaszanek, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Rocha w Cieksynie.

Ks. mgr Kamil Kowalski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Katarzyny w Nasielsku, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Gostyninie.

Ks. mgr Robert Andrzej Mazurowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wojciecha w Raciążu.

Ks. mgr Piotr Orliński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Katarzyny w Nasielsku.

Ks. mgr Dariusz Sielczak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem, mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Zakroczymiu.

P.J.

3 thoughts on “Zmiany personalne w parafiach

 1. Straaasznie przykra sprawa… Nie tak dawno przyszedł do naszej parafii młody, energiczny, żywiołowy, chcący zrobić wiele dla swoich parafian ksiądz. Życzliwy, zawsze uśmiechnięty, przepełniony miłością. Ksiądz z powołania. Niestety komuś się nie spodobało to, że tak wiele robił dla naszej społeczności. Nie rozumiem tylko dlaczego?! Wszyscy GO uwielbiają, dzieci, młodzież, dorośli. Daje nam wspaniałe świadectwo wiary. Takich księży właśnie potrzebujemy! Nie chcemy tej zmiany. Tym bardziej, że ksiądz jest z nami od niedawna. Chcemy się rozwijać, chcemy iść do przodu, działać, a nie stać w miejscu…

  1. Wspanialy Ksiądz to prawda , uwielbiany przez młodzież , starszych, uczynny, zawsze gotowy do pomocy .Czy komuś przeszkadzał???, że my parafianie nie zostaliśmy nawet uprzedzeni o tym fakcie a i pewnie sam Ksiądz Kamil był zaskoczony,!
   Nie dano nam szansy by się wstawic za Ks,Kamilem .
   Niech Cię Bóg prowadzi Ks.Kamilu, jesteś w naszych sercach , obrałeś właściwą drogę a Ci , którzy się przyczynili do Twojego przeniesienia z naszej parafii powinni się wstydzić…………………..

   Witaj wszystkich swoim szczerym uśmiechem -jak dotychczas , i sercem otwartym,

   Bożego Błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej.
   Mamy łzy w oczach i serca ściśnięte …..Dziękujemy i do zobaczenia .

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.