Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Dyrektor w trakcie pracy relaksuje się na pływalni. NOSiR swoje a Urząd Miejski swoje!

Do naszej redakcji zwrócili się mieszkańcy, którzy informowali o fakcie korzystania z pływalni miejskiej przez dyrektora Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim. Mieszkańcy zwracają uwagę, że dyrektor Dariusz Wąsiewski przed południem, zamiast być w pracy to korzysta z różnych stref nowodworskiej pływalni. Poprosiliśmy NOSiR jak i Urząd Miejski o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Bardzo często widzę dyrektora, który przed południem relaksuje się w strefie rekreacyjnej. Czy nie powinien być wtedy w pracy? Przecież jego wynagrodzenie jest z naszych podatków. Może zainteresujcie się tematem. Też bym chętnie w czasie pracy wyskoczyła sobie na basen… – pisze do naszej redakcji mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego.

Zapytaliśmy Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji w poniedziałek (19.02) z prośbą o informację w jakich godzinach pracuje dyrektor NOSiR Dariusz Wąsiewski? Czy w godzinach pracy korzysta z pływalni NOSiR? Czy dyrektor Wąsiewski posiada zgodę burmistrza miasta na korzystanie z urządzeń pływalni w godzinach pracy? O odpowiedź poprosiliśmy do piątku, bowiem zaplanowano publikację materiału na sobotę.

NOSiR swoje. Urząd swoje – gdzie jest prawda?

W piątek (23.02) o godzinie 10:46 otrzymaliśmy odpowiedź z Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bożena Grzechnik z sekretariatu NOSiR przekazała, że – dyrektor NOSiR ma nienormowany czas pracy. Owszem, korzysta z basenu w godzinach jego otwarcia na co ma zgodę zgodę Burmistrza, jednak pozostaje to bez wpływu na wykonywane czynności zawodowe.

Tego samego dnia o godzinie 14:00 Aneta Pielach Pierścieniak z Kancelarii Burmistrza, podczas rozmowy telefonicznej poinformowała, że urząd nie udzieli odpowiedzi we wskazanym terminie ale w czasie określonym przepisami. Urzędniczka stwierdziła jednak, że w rozmowie z kadrową urzędu ustaliła, że dyrektor Dariusz Wąsiewski ma normowany czas pracy. Tym samym zaprzeczyła odpowiedzi udzielonej kilka godzin wcześniej przez NOSiR. I kto tu kłamie?

Dyrektor łamie prawo?

Jeśli wierzyć urzędowi, to dyrektor NOSiR powinien być w pracy w godzinach od 8 do 16. W związku z tym korzystanie z pływalni w tym czasie może być potraktowane jako niewłaściwe wykonywanie obowiązków służbowych za co grożą również kary przewidziane kodeksem pracy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.