Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Diecezji Płockiej przybyło nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Są wśród nich mieszkańcy powiatu

Ks. biskup Szymon Stułkowski mianował czterdziestu dwóch nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.: – Trzeba być „spętanym” Eucharystią, aby móc zanosić ją innym ludziom. To, co robicie jest służbą – zwrócił się do mężczyzn 18 lutego 2024 r. W diecezji płockiej łącznie posługę te pełni aktualnie sto osiemdziesiąt siedem osób.

Bp Stułkowski w Popowie wręczył upoważnienia 42 nowym nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. oraz już posługującym. Upoważnienia są ważne przez najbliższy rok. Łącznie w diecezji będzie posługiwać 187 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Wręczenie upoważnień poprzedził kurs dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Kurs złożony był z dwóch bloków: było to przygotowanie teologiczne i ćwiczenia praktyczne. W ramach przygotowania teologicznego kandydaci między innymi poznali zagadnienia liturgiczne, biblijne i teologiczne, które omówili ks. dr Marcin Sadowski, opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., ks. kan. dr Jarosław Kwiatkowski, biblista, ks. kan. dr Tomasz Brzeziński, dogmatyk.

Teorię i praktykę związaną z obrzędami Mszy św. wyłożył liturgista ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski. Rekolekcje dla kandydatów na szafarzy i szafarzy w dniach 16-18 lutego 2024 r. wygłosił ks. Krzysztof Świerczyński, dyrektor Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Trzech szafarzy swoją posługę realizuje w parafii św. Katarzyny w Nasielsku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.