Dzielnicowi odwiedzili uczniów w Głusku

W piątek odbyło się spotkanie czosnowskich funkcjonariuszy z uczniami Szkoły Podstawowej w Głusku. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie usłyszeli także o tym, jak odblaski wpływają na poprawę naszej widoczności. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

15 października br. dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czosnowie spotkali się z uczniami klas 0-6 Szkoły Podstawowej w Głusku, na terenie gminy Leoncin. Podczas zajęć policjanci przekazali dzieciom najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się w trakcie drogi do, i ze szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie o prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych, korzystaniu z sygnalizacji świetlnej, a także poruszaniu się właściwą stroną drogi. Podczas prelekcji mundurowi przekazali jak ważne i potrzebne jest korzystanie z elementów odblaskowych oraz jak wpływają one na poprawę widoczności niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzieci doskonale znały nr alarmowy 112, wiedziały w jakich sytuacjach należy z niego korzystać oraz jakie informacje trzeba przekazać dyspozytorowi.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w udział w zajęciach, z dużym skupieniem słuchali cennych rad, przekazanych im przez dzielnicowych.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Zobacz również