Dzielnicy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Obywatelskie ujęcie i szybka reakcja czosnowskich mundurowych pozwoliła na zatrzymanie pijanego kierowcy. 50-latek w wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W poprzednim tygodniu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czosnowie został poinformowany o nietrzeźwym kierowcy seata. Mężczyzna został zauważony przez mieszkańców gminy Leoncin, gdy przyjechał autem w rejon sklepu. Był on tak pijany, że wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Obywatelskie ujęcie uniemożliwiło mu ucieczkę.

Na miejsce natychmiast udał się dzielnicowy, który wspólnie z policjantem czosnowskiej prewencji zatrzymał pijanego kierowcę. Już na początku interwencji, funkcjonariusze wyczuli od 50-latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obywatel Łotwy w organizmie ma 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. Pojazd, którym kierował, został odholowany.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze.

Przypominamy!!!

Zgodnie z kodeksem karnym, prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha