Dzień dziecka z nowodworskimi policjantami

W ostatni weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyli w piknikach zorganizowanych na terenie powiatu z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi zaprezentowali sprzęt i elementy umundurowania wykorzystywane w codziennej służbie, a także radiowóz. Spotkania miały również na celu promocję zawodu policjanta oraz przekazanie najmłodszym cennych rad dotyczących bezpieczeństwa.

W sobotę 1 czerwca br. policjanci z nowodworskiej komendy wzięli udział w imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się na placu zabaw w Wymysłach. Oficer prasowa oraz kierownik z Komisariatu Policji w Pomiechówku na swoim stoisku prezentowali sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas służby, opowiadali dzieciom i młodzieży na czym polega praca policjanta oraz jakie kryteria i wymogi formalne należy spełnić aby wstąpić w szeregi Policji. Najmłodsi z zainteresowaniem wysłuchali cennych rad i uwag na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

W niedzielę 2 czerwca nowodworscy policjanci uczestniczyli w I Parafialnym Dniu Dziecka w Leoncinie, a także w imprezie odbywającej się tego dnia w Parku Wybickiego na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego oraz w Zakroczymiu. Dzielnicowi oraz oficer prasowa promowali zawód policjanta. Dzieci dowiedziały się czym zajmują się mundurowi i jak wygląda ich codzienna służba.

Tego samego dnia w Zakroczymiu odbył Rajd Rowerowy i Piknik Gminny z okazji Dnia Dziecka, w którym uczestniczyli policjanci ruchu drogowego i zakroczymskiego posterunku. Dzieci i młodzież miały okazję obejrzeć m.in. policyjne motocykle oraz radiowozy, wysłuchać cennych rad na temat bezpieczeństwa oraz dowiedzieć się o policyjnej pracy.

W poniedziałek 3 czerwca br. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4 w Modlinie Twierdzy do najmłodszych przyjechali funkcjnariusze Wydziału Ruchu Drogowego, a do Szkoły Podstawowej w Cieksynie dzielnicowy z nasielskiego komisariatu. Policjanci zaprezentowali uczestnikom specjalistyczny radiowóz ruchu drogowego do którego dzieci mogły zajrzeć i dowiedzieć się w jaki sposób służby on funkcjonariuszom. Dzieci chętnie słuchały o pracy policjantów oraz przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach i letniego wypoczynku w rejonie akwenów wodnych. Miały też okazję wsiąść do policyjnego radiowozu, usłyszeć sygnały dźwiękowe oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, przymierzyć czapkę i zrobić sobie zdjęcie z mundurowymi.

W ten sposób funkcjonariusze promowali bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie z najmłodszymi było też doskonałą okazją, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas drogi do i ze szkoły, przypomnieć jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a także o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji oraz w czasie wypoczynku nad wodą.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.