Email z informacją o ładunku wybuchowym na nowodworskim lotnisku

We wtorek (26.12) o godzinie 13 do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin jak i lotniska im. Chopina, wpłynął mail z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Władze portów podjęły decyzję o ewakuacji i sprawdzeniu minersko pirotechnicznym. Nowodworskie służby ratunkowe na lotnisku działały ponad godzinę. Pasażerowie mogli schronić się w ustawionym przez strażaków namiocie.

Chwile po godzinie 13 przed terminalem nowodworskiego lotniska pojawiła się Straż Pożarna, Policja i Straż Graniczna. Strażacy z OSP Ratownictwo Wodne rozstawili namiot, w którym schronie otrzymały kobiety i dzieci, którym wydano folie ratownicze. W tym czasie pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin przeprowadzili sprawdzenie budynków lotniska pod kątem ujawnienia ładunków wybuchowych. Na szczęście sprawdzenie dało wynik negatywny i wszyscy mogli powrócić do terminala a następnie udać się w swoją podróż.

W działaniach udział brały zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Ratownictwo Wodne, OSP Zakroczym, Policja, Straż Graniczna. Po ponad godzinnej akcji, alarm został odwołany. Służby ustalają sprawcę fałszywych alarmów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.