Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi

-Co takie wydarzyło się w życiu ludzi, w życiu świata, że Bóg około 2015 lat temu postanowił pojawić się na świecie? Co takiego się stało, że Bóg zmienił raz na zawsze historię ludzkich istnień? Czy była to świętość żyjących wtedy ludzi? – pytał ks. Marcin Zębala – wikariusz parafii pw. św. Barbary w Modlinie Twierdzy, podczas uroczystej Mszy Świętej Wigilii Bożego Narodzenia.

O północy tradycyjnie w kościołach odprawione zostały Msze Święte zwane Pasterkami. Wierni po skończonych wigiliach w domach, dzieci po rozpakowaniu prezentów, przyszli  do kościoła aby witać nowo narodzone Boże Dziecię.

Ks. Marcin w homilii pytał w jakim celu obecni przyszli na spotkanie z Jezusem, Maryją i Józefem? Czy z tradycji, wiary czy może w związku z problemami, postanowieniami czy może w związku z tym, że ktoś jest chory, był u spowiedzi, czy może dlatego, że budowany w Twierdzy jest kościół?

Bóg przychodzi do wszystkich! – mówił do zebranych ks. Zębala. Na ołtarzu płonęła świeca z Betlejemskim Światełkiem Pokoju, podarowana parafii przez nowodworskich harcerzy.

Po skończonej liturgii, kapłani przy wyjściu z kościoła, składali życzenia świąteczne obecnym na pasterce wiernym.


MK

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.