Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Goławice Pierwsze: Znaleźli poszukiwaną kobietę.

Śmigłowiec, psy poszukiwawcze, mobilne Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych oraz strażacy i policjanci. Wszyscy przez całą sobotę (10.10) poszukiwali zaginionej 76-letniej kobiety w Goławicach Pierwszych gm. Pomiechówek.

Pani Irena wyszła z domu około godziny 4 rano. Ubrana była w samą koszulę nocną i croxy. Towarzyszył jej pies kajtek. Rodzina powiadomiła policję o zaginięciu i rozpoczęły się poszukiwania.

Media pomagają

Dzięki publikacji w naszym portalu, na policję zadzwonił jeden ze świadków z informacją, iż widział kobietę w koszuli nocnej przy drodze na Goławicach Drugich.

Policjanci i strażacy przeszukiwali okolicę

Przez cały dzień poszukiwania prowadzili zarówno policjanci jak i strażacy. Do punktu koncentracji, przyjechali policjanci z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.

Policjanci i strażacy przeszukiwali okoliczne lasy oraz pustostany.  Poszukiwania prowadzono również z powietrza przy użyciu śmigłowca. Na miejsce przyjechali także przewodnicy z psami tropiącymi. Ratownik na quadzie, objechał wyznaczony teren poszukiwań. Do działań zadysponowano również sekcję poszukiwawczą OSP Jabłonna oraz grupę specjalistyczną S12.

 

Szczęśliwe odnalezienie

Około godziny 18:30 do dyżurnego policji zadzwonił wędkarz, który poinformował iż wyciągnał z rzeki kobietę. Mężczyzna poinformował że czytał wcześniej o zaginięciu kobiety z psem i podejrzewa, iż jest to ta osoba.  Na miejsce wysłano natychmiast zastęp wojskowej straży pożarnej oraz OSP Ratownictwo Wodne. Strażacy przybyli na miejsce wraz z załogą karetki pogotowia ratunkowego.

Ratownik z OSP Ratownictwo Wodne po przebraniu się w ubranie dla nurków przeszedł na drugi brzeg z noszami używanymi do transportu na wodzie. Kobieta w pełni przytomna została przetransportowana przez rzekę do załogi karetki i odwieziona do szpitala. Niestety pies który z nią był nie dał się złapać i uciekł z miejsca.

 

Cała akcja zakończyła się szczęśliwie. Kobieta gdyby nie została odnaleziono przez rybaka, mogłaby nie przeżyć mroźnej nocy.

Udział w poszukiwaniach:
531M90 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M32 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
537M35 – OSP Ratownictwo Wodne + quad
539M42 – OSP Pomiechówek
537M45  -OSP Goławice Pierwsze
538M82 – WSP Pomiechówek
479M42 – OSP Jabłonna
CPOZ KGP
OPP KSP
KPP Nowy Dwór Mazowiecki
A18 – Śmigłowiec KGP
S12 – Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego

Udział w akcji ratunkowej:
538M82 – WSP Pomiechówek
537M35 – OSP Ratownictwo Wodne
02-87 – Zespół  Ratownictwa Medycznego

 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.