Hejtem w Wójta, Burmistrza i Radnych

Na początku lutego w sąsiedniej gminnie Jabłonna, doszło do ataku hejtera na osobę wójta Jarosława Chodorskiego. Pod koniec miesiąca, zaatakowany został burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski wraz z radnymi.

Hejtem w wójta

Internauta o nicku Emma zaatakował niepełnosprawne dziecko wójta, używając wobec niego słów, które naruszają dobre imię dziecka. Komentarz umieszczono w portalu Jabłonna Dla Mieszkańców.

Administratorzy portalu po zweryfikowaniu treści, postanowili o jego usunięciu. Redaktor naczelny wysłał pismo do państwa Chodorskich i poinformował, że również jest zbulwersowany takim atakiem na ich dziecko. Po oficjalnym zgłoszeniu sprawy na policję przez państwa Chodorskich, nie czekając na wezwanie policji, redaktor naczelny Jabłonny dla Mieszkańców Daniel Szablewski, udał się do legionowskiej komendy i przekazał numer IP urządzenia z którego wpis opublikowano. Zabezpieczono również screen z zapisem komentarza.

Administratorzy stron internetowych na żądanie organów ścigania mają obowiązek przekazać dane o autorze wpisu. Sprawa jest w toku i prowadzona pod kątem artykułu 212 kodeksu karnego, który mówi o zniesławieniu również przy pomocy urządzeń elektronicznych – mówi redaktor naczelny Jabłonny Dla Mieszkańców, Daniel Szablewski.

W Nowym Dworze hejter uderzył w burmistrza i radnych

Na portalu społecznościowym facebook, jeden z jego użytkowników, umieścił wpis dotyczący referendum w sprawie odwołania burmistrza Jacka Kowalskiego ze stanowiska, przed końcem kadencji. Pod wpisem zawierającym grafikę nawołującą do pozostania w domach i nie uczestnictwa w referendum, pojawiły się komentarze w których burmistrz i radni zostali nazwani kur** i złodziejami. O ile w przypadku z Jabłonny, autor wpisu na początku był anonimowy, bowiem znane było tylko jego IP, o tyle w przypadku z Nowego Dworu Mazowieckiego, hejter posłużył się swoim kontem na portalu facebook, gdzie podane są jego imię i nazwisko. W związku z tym od samego początku znany jest autor, który pomawia burmistrza i radnych o złodziejstwo.

Nie będę tego komentować. Znam tego pana, na wigilii miejskiej dzielił się ze mną opłatkiem a teraz tak wypisuje?! Dziwne – mówił burmistrz Jacek Kowalski.

Burmistrz w rozmowie z naszą redakcją powiedział, że wie o kogo chodzi i dziwi się takiemu zachowaniu. Bulwersujące jest to, że osoba która znieważyła burmistrza jest strażakiem ochotnikiem z OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

 – Ja nie patrze na takie wpisy. Nie zmieni to nic w moich relacjach ze strażakami i nadal będę wspierać strażaków zarówno z OSP przy ulicy Nałęcza jak i z ulicy Gospodarczej – powiedział Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

Do dnia dzisiejszego w sprawie wpisów nie wpłynęło żadne zawiadomienie na policję ani do prokuratury rejonowej.

Nie może być przyzwolenia społecznego na obrażanie innych, szczególnie na różnego rodzaju forach internetowych czy w portalach społecznościowych. Osoba, która poczuje się zniesławiona lub pomówiona, zawsze może dochodzić swoich praw przed sądem.

Jak zakończy się sprawa w Jabłonnie oraz czy organy ścigania podejmą jakieś kroki w sprawie z Nowego Dworu Mazowieckiego? Czas pokaże.

PJ/MK

Dodaj komentarz

Zobacz również