Henrysin: Skanska wyremontuje Stacje Uzdatniania Wody

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski podpisał w imieniu Gminy umowę z firmą Skanska, która wygrała przetarg na remont Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Henrysinie.

Całkowity koszt remontu to 2.822.119,74 złote. Większość bo aż 80% pokryte zostanie z promesy jaką otrzymała gmina z rezerwy budżetowej rządu. Wkrótce ruszą prace mające na celu zapewnienie wody w kranach mieszkańców podłączonych do gminnego wodociągu. Problem z którym gmina boryka się od lat, zostanie definitywnie rozwiązany.

W podpisaniu umowy udział wziął burmistrz Artur Ciecierski, naczelnik wydziału inwestycji Grażyna Woźnicka oraz przedstawiciel firmy Skanska. Za kilka dni ekipa wprowadzona zostanie na plac budowy. Według planu przebudowa zakończy się pod koniec listopada.

Jestem bardzo szczęśliwy, że ta inwestycja staje się faktem. Wiele miesięcy pracy i zabiegania o ten projekt, przyniosło pozytywny skutek. To jest priorytetowa sprawa dla gminy. Mówiłem o tym wielokrotnie, że drogi, oświetlenie, boiska i inne inwestycje mogą poczekać, ale wodę ludzie muszą mieć. W tym miejscu ogromne podziękowania dla wojewody mazowieckiego za zauważenie naszego problem – mówi naszemu portalowi burmistrz Artur Ciecierski.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.