I Piknik Bezpieczeństwa na Wodzie i Drodze

W niedzielę (12.05) w Modlinie Twierdzy odbył się I Piknik Bezpieczeństwa na Wodzie i Drodze organizowany przez OSP Ratownictwo Wodne i Klub Motocyklowy przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA w Nowym Dworze Mazowieckim. W imprezie wzięły udział różne formacje mundurowe oraz ratownicze. Dwoje mieszkańców Modlina Twierdzy otrzymało również tytuł „Przyjaciel OSP RW”.

Piknik związany z bezpieczeństwem miał za zadanie pomóc w nauce udzielania pierwszej pomocy zarówno na wodzie jak i na drodze. Tamowaniu krowotoków oraz promocją projektu „Pierwszy Ratownik”. Była to też okazaja do promocji służb mundurowych i możliwości porozmawiania o wstąpieniu w szeregi zarówno Policji czy Straży Granicznej.

Swoje stoiska wystawili:
Państwowa Straż Pożarna – prezentując sprzęt używany w codziennej służbie oraz umożliwiając uniesienie się w górę w koszu drabiny z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Nowego Dworu Mazowieckiego.
Policja – funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zaprezentowały umundurowanie wykorzystywane w codziennej służbie oraz podczas zabezpieczania imprez masowych. Była też okazja do porozmawiania o trwających naborach do służby.
Straż Graniczna – funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych zaprezentowali specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy przez Straż Graniczną z nowodworskiego lotniska.
Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwińsku nad Wisłą -druhowie zaprezentowali pojazd ratowniczo-gaśniczy oraz sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratunkowych. Młodsi Druhowie oprócz ogólnej pomocy, wzięli udział w gaszeniu pożaru wioski smerfów, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników pikniku.
SIRD – ratownicy z OSP Kołaków i Stołecznego WOPR wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy przy zdarzeniu zarówno na wodzie jak i na drodze.
Ochotnicza Straż Pożarna w Łomnie – zaprezentowała posiadany sprzęt oraz pokaz gaszenia pożaru z użyciem linii szybkiego natarcia.
Wyratujecie.pl – ratownicy na fantomach prezentowali prawidłowy sposób udzielania pierwszej pomocy poprzez uciskanie klatki piersiowej w sytuacji zatrzymania akcji serca.
Motoszafa – przygotowała pokazowe stoisko z ubraniami dla motocyklistów zapewniające im bezpieczeństwo.
Grupa Pakerhalla – umozliwiła strzelanie z broni ASG do celu. Z ich atrakcji skorzystało 250 osób.
OSP Ratownictwo Wodne przygotowała płonącą wioskę smerfów, którą opiekowała się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz pokaz sprzętu ratowniczego. Wszyscy chętni mogli również przepłynąć się na łodzi ratowniczej z naszym druhem psem rasy Labrador – Maksem. Sekcja psów ratowniczych zaprezentowała tor przeszkód dla naszych czworonożnych druhów oraz pokaz dyscypliny.
Klub motocyklowy przy IPA Nowy Dwór Mazowiecki zaprezentował sprzęt jaki członkowie posiadają i używają podczas podróży.

Stoiska służb odwiedziły dziesiątki osób, które przez ponad 3 godziny korzystały z atrakcji pikniku.

Podczas pikniku tytułem „Przyjaciel OSP RW” uhonorowano dwojga mieszkańców Modlina Twierdzy. Pani Jadwiga Kozar i Pan radny Rady Miejskiej Andrzej Świder, zasponsowali Sekcji Psów Ratowniczych nowe klatki do samochodu poszukiwawczego, w których przewożone bezpiecznie będą psy na akcje zarówno poszukiwawcze jak i gruzowiskowe. W podziękowaniu za miły gest, otrzymali okolicznościowe potwierdzenia nadania tytułu.

Piknik z terenu wody zabezpieczali policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji – ogniwa z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz druhowie z OSP Zakroczym.

Foto: Piotr Zakrzewski, Piotr Biłda

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.