I Sesja Rady Miejskiej w Nasielsku

We wtorek (7.05) odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Nasielsku. Początkowo przewodniczył jej radny senior – Pan Antoni Kalinowski. Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego oraz wysłuchaniu Hejnału Nasielska, Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Anna Strzeszewska wręczyła wszystkim radnym Zaświadczenia o wyborze na Radnego Gminy Nasielsk.

Nowo wybrani radni złożyli uroczyste ślubowanie poprzez wypowiedzenie słów „Ślubuję” lub „Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”. Po przyjęciu ślubowania od radnych, Zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Nasielska odebrał Radosław Kasiak, który następnie złożył ślubowanie, tym samym zostając zaprzysiężonym na Burmistrza Nasielska.

Następnie Rada Miejska w Nasielsku dokonała wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady. Komisja skrutacyjna w składzie: Dariusz Kordowski, Robert Mateusiak i Andrzej Pacocha, ustaliła, że w tajnym głosowaniu Przewodniczącym Rady został Marek Gerasik, a na Wiceprzewodniczącego Rady wybrano Zbigniewa Wóltańskiego.

Gratulujemy wszystkim Radnym Gminy Nasielsk oraz Burmistrzowi Nasielska, życząc powodzenia w sprawowaniu swoich funkcji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.