III Edycja Półkolonii letniej z UŚMIECHEM dobiegła końca

Zainicjowane przez Martę Urbańczyk (Uśmiech- Zajęcia Terapeutyczne) z powodu braku zajęć wakacyjnych dla dzieci z niepełnosprawnościami w Nowym Dworze Mazowieckim, półkolonie letnie, miały w te wakacje już swoją III edycję.

Półkolonia dedykowana dzieciom z niepełnosprawnościami, autyzmem, zespołem Aspergera, trudnościami, czy też różnego rodzaju problemami które potrzebują fachowej pomocy i terapii. W tym roku odbyły się dwa turnusy w terminach 24-28 lipca or0az 31 lipca – 4 sierpnia.

Podczas półkolonii dzieci mogły aktywnie spędzić czas, kształtować wiele nowych umiejętności, pokonywać swoje bariery i granice, zarówno podczas zajęć stacjonarnych, jak i uwielbianych wycieczkach. Były otoczone profesjonalną opieką, dzięki której miały okazję podczas świetnej zabawy uczyć się i doświadczać. Brały udział w treningu istotnych czynności, które wydają się dość błache tj. jazda pociągiem, przygotowywanie posiłków, radzenie sobie z emocjami, odnalezienie się w nowych sytuacjach – bycie po prostu samodzielnym, które dla wielu jest ogromnym wyzwaniem. Podczas dwóch turnusów, między zajęciami terapeutycznymi, artystycznymi, sportowymi i wieloma innymi aktywnościami, uczestnicy odwiedzili Park Dolina Wkry, Modlin Twierdzę, kino Cinema City Arkadia w Warszawie oraz zwiedzili PGE NARODOWY. W tym roku można było rozpoznać grupę po żółtych czapeczkach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.