Jacek Topczewski: „Chce zmieniać nasze osiedle”

Jacek Topczewski mimo młodego wieku od kilku lat aktywnie angażuje się w życie osiedla Modlin Twierdza. Obecnie podjął decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych i ubieganie się o mandat radnego. O Zarządzie Osiedla i nadchodzących wyborach z Jackiem Topczewskim rozmawia Daniel Pruss.

Młodzi ludzie niechętnie angażują się w działania polityczne/samorządowe u Pana jest odwrotnie. Od czego to się zaczęło?

Moja historia i zainteresowanie samorządem oraz sprawami lokalnymi rozpoczęła się w czasach szkolnych, gdy pełniłem funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego w modlińskiej szkole. W 2016 roku w wyborach do Zarządu Osiedla Modlin Twierdza zająłem 4 miejsce i zostałem członkiem zarządu pełniąc funkcję sekretarza. Obecnie kandyduje do Rady Miejskiej z listy Stowarzyszenia „Wiarygodność Niezależność Dialog”.

Jakie ma Pan doświadczenie w działalności na rzecz społeczności lokalnej?
Od wyborów do zarządu osiedla próbuje rozwiązywać problemy naszego osiedla oraz współorganizuje wiele inicjatyw społecznych i kulturalnych m.in. pikniki rodzinne w Parku Trzech Kultur, rocznice ważnych wydarzeń czy tematyczne spotkania zarządu osiedla. Prowadzę również osiedlowe gabloty z informacjami nt. bieżącego funkcjonowania zarządu.Zgłaszam projekty do budżetu obywatelskiego. W tej edycji zgłosiłem kolejne dwa wnioski.

Czy może Pan przedstawić swoje obecne projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego?
W tym roku zgłosiłem dwa projekty. Pierwszy dotyczy II etapu Modernizacji Ogrodzenia Boiska Piłkarskiego Orlik w Modlinie Twierdzy, a drugi to piknik rodzinny dla mieszkańców naszego osiedla. Zachęcam do głosowania na moje projekty do niedzieli na stronie www.bo.nowydwormaz.pl

W jakich sprawach chciałby Pan realizować wolę wyborców?
Chcę rozwijać inicjatywy kulturalne i sportowe, stawiać na inwestycje, remonty ulic, a także zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców Twierdzy Modlin. Będę też dbał o rozwój transportu oraz działać na rzecz młodzieży i seniorów. Chciałbym także współpracować z naszymi lokalnymi stowarzyszeniami oraz instytucjami.

Postanowił pan kandydować do Rady Miejskiej. Jaki jest tego powód?
Odpowiedz jest prosta. Chce zmieniać nasze osiedle. Osiedle, które jest wizytówka miasta jeśli chodzi o turystykę. Pracując w zarządzie osiedla od 2016 roku poznaje problematykę naszego osiedla. Znam problemy mieszkańców i będę próbował jako radny na bieżąco podejmować odpowiednie inicjatywy.

Dziękuję za rozmowę.
Daniel Pruss

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.