Zakroczym: Uroczyste otwarcie kompleksu sportowego

W piątek (21.09) w Zakroczymiu dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia terenu boiska wielofunkcyjnego. Inwestycja o wartości ponad 1,3 miliona złotych została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ramach zrealizowanego projektu wybudowano boisko wielofunkcyjne ogrodzone i oświetlone, boisko niepełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej ogrodzone i oświetlone, bieżnię 100 m, skocznię w dal, plac zabaw dla dzieci a także odnowiono trybunę i pokryto ją krzesełkami w liczbie ponad 600 sztuk. Teren wokół boiska został uporządkowany i również zagospodarowany. Inwestycja była realizowana z budżetu Gminy Zakroczym. 350 tysięcy złotych udało się pozyskać z dotacji od Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na uroczystym otwarciu w piątek (21.09) obecni byli Artur Ciecierski burmistrz Zakroczymia, radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Piotrem Serwatką na czele, pracownicy urzędu, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrekcja Zespołu Szkolno Przedszkolnego, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Zakroczymia, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Zebranych swoją obecnością zaszczycił sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki minister Jarosław Stawiarski.

Po okolicznych przemówieniach i poświęceniu obiektu nastąpiło przecięcie wstęgi, którego dokonali: Olga Piskorska przedstawiciel dzieci i młodzieży, Ewa Szwoch dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego, Piotr Serwatka przewodniczący Rady Miejskiej, Artur Ciecierski burmistrz Zakroczymia i oczywiście minister Jarosław Stawiarski.

Po uroczystym otwarciu odbył się pokaz przygotowany przez dzieci i młodzież pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego w kilku dyscyplinach sportu. Następnie na boisku rozegrany został mecz Wisła Zakroczym – Oldboye Wisły który poprowadził sędzia z 17 letnim doświadczeniem… burmistrz Artur Ciecierski

Wiele lat gdy pracowałem w tej szkole jako nauczyciel WF miałem wiele negatywnych emocji związanych z tym miejscem. Nikt niestety mnie nie słuchał. Zbuntowałem się więc z uwagi właśnie na to miejsce. Gdy zostałem burmistrzem wiedziałem, że nie mogę zawieść dzieci, młodzieży i rodziców. Byłem na tej budowie w dzień i czasami w nocy. Pomimo nadzoru w postaci pracowników i inspektora chciałem sam wszystkiego dojrzeć. Dzisiaj mamy efekt. Mam w sercu radość. Takie poczucie spełnienia. Czuje się spełniony, że powstał tak piękny obiekt. Niech służy wszystkim. Niech będzie oderwaniem dla dzieci od smartfonów, internetu czy telewizji. Zawsze powtarzam, że dzieci i młodzież to mój priorytet i zdania nigdy nie zmienię. To dopiero początek. Czekamy na decyzje Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie dotacji na realizację kolejnego projektu, który jest już gotowy. Zakłada kapitalny remont sali gimnastycznej wraz z szatniami i toaletami. Budowę strefy aktywności ruchowej i relaksu a także budynku sanitarno – socjalnego. Już zostały podjęte działania w kwestii budowy infrastruktury sportowej przy szkołach podstawowych w Wojszczycach i Emolinku. – mówi naszej redakcji burmistrz Artur Ciecierski.

Dzieci i młodzież powinny mieć stworzone godne warunki do rozwoju i nauki. Władze lokalne mają wręcz obowiązek im te warunku zapewnić. Jestem przekonany, że Ministerstwo Sportu utrzyma przyjęty kierunek w kwestii wspierania gmin, nie tylko w sprawie budowy dużych obiektów, ale także placów zabaw i otwartych stref aktywności ruchowej. Aktywność ruchowa ma ogromny wpływ na rozwój psychiczny i intelektualny każdego dziecka. Pamiętajmy o tym wszyscy. – dodaje Artur Ciecierski.

Obecnie gmina oczekuje na pozwolenie na użytkowanie. Prawdopodobnie za kilka dni można będzie oficjalnie korzystać z całego kompleksu zarówno boisk jak i placu zabaw.

Tak kiedyś wyglądał obiekt sportowy…

A tak kompleks sportowy  wygląda obecnie  zarówno w dzień jak i w nocy…

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.