Jak przygotować mieszkanie do wyjazdu?

Urlop, dłuższy wyjazd, lub delegacja, my wyjeżdżamy, ale zostaje nasze mieszkanie. Nie tylko my sami musimy się do potencjalnego wyjazdu przygotować również nasze mieszkanie musimy do niego odpowiednio przygotować.

Odpowiednie przygotowanie naszego mieszkania do wyjazdu zapewni nam komfort psychiczny i spokój na wyjeździe. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu nie będą nas podczas pobytu daleko od domu zamęczać myśli, że w naszym mieszkaniu jest coś nie tak.

Wyłącz, zakręć, zapłać

Wyłącz, zakręć, zapłać to trzy podstawowe hasła, których powinniśmy pamiętać wyjeżdżając na dłuższy czas z domu. Po pierwsze powinniśmy wyłączyć wszystkie zbędne urządzenia elektryczne z prądu. Pamiętajmy, że nawet telewizor czy DVD nieodłączone całkowicie od prądu a jedynie pozostawione w trybie standby nadal pobierają prąd. Ponadto odłączając wszystkie urządzenia od prądu będziemy mieli pewność, że nic złego się nie wydarzy podczas burzy lub skoków napięcia. Jeśli wybieramy się na dłuższy wyjazd powinniśmy także opróżnić i wyłączyć lodówkę. Jeśli nie będzie nas w domu jest ona nam nie potrzebna, będzie tylko pobierać energię elektryczną, za którą przecież to my zapłacimy. Dla bezpieczeństwa powinniśmy także zakręcić na głównych zaworach gaz oraz wodę. Dzięki temu nie będziemy martwić się o to, że podczas naszej nieobecności pęknie rura lub uszczelka i zaleje nam całe mieszkanie, a przy okazji i mieszkanie sąsiadów. Przed wyjazdem nie zapomnijmy także o zapłaceniu rachunków, których termin zapłaty wypada pod naszą nieobecność. Nie chcielibyśmy przecież wracać do domu, w którym nie ma wody lub prądu z powodu nieopłaconych rachunków. Warto również zostawić klucze do mieszkania zaufanej osobie, która od czasu do czasu przyjdzie sprawdzić co dzieje się w naszym mieszkaniu. Może to być ktoś z rodziny lub dobra znajoma. Warto także zostawić numer telefonu do tej osoby naszym sąsiadom, aby mogli się z nią skontaktować, gdyby coś złego się działo w mieszkaniu. Jeśli wyjeżdżamy z domu w okresie jesienno-zimowym, nie zapomnijmy także wyłączyć ogrzewania.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo pozostawionego mieszkania jest bardzo ważne. Wyjeżdżając poprośmy zaufanych sąsiadów, aby od czasu do czasu zwrócili uwagę na mieszkanie. Czy nic się nie dzieje i czy ktoś podejrzany nie zwraca szczególnej uwagi na nasze mieszkanie. Należy pamiętać także o dokładnym zamknięciu wszystkich drzwi i okien. Nie zapomnijmy także o zapewnieniu opieki naszym zwierzętom domowym. Należy także zadbać o samochód, który zostawiamy w domu, chyba że wybieramy się w podróż naszym autem. Jeśli lecimy samolotem, najlepiej będzie samochód pozostawić na przy lotniskowym parkingu, będzie tam bezpieczny. Rezerwacji miejsca na taki parking możemy dokonać nawet za pośrednictwem Internetu. (cytat: http://modlinparking.pl/) W przypadku dłuższego postoju otrzymamy na pewno preferencyjna, przystępną cenę. Jeśli dobrze zadbamy o nasze mieszkanie przed wyjazdem, na pewno będziemy o wiele spokojniejsi i bardziej zrelaksowani.

One thought on “Jak przygotować mieszkanie do wyjazdu?

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.